Sklep Seo

Content Marketing - PressContent

Seo Sklep

Jednym z kluczowych elementów procesu pozycjonowania strony internetowej jest zdobywanie odnośników z innych witryn. W wyszukiwarce Google im więcej jest odwołań do adresu znajdującego się w serwisie, tym może on uzyskać wyższą pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania. Dodatkowo zmiany w algorytmach tworzących wyniki wyszukiwań dla konkretnych słów w coraz większym stopniu nastawione są na jakość odnośników. Za pozyskiwanie odpowiednich odpowiedzialny jest link building. Jest on powszechnie wykorzystywany w działaniach mających na celu uzyskanie wysokich pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania.

Ogólny podział odnośników obejmuje te wewnętrzne i zewnętrzne. Pierwszy rodzaj to takie, które znajdują się w obrębie jednej domeny. Takie mają za zadanie określenie struktury strony internetowej. Pozwalają na stworzenie hierarchii podstron. Natomiast zewnętrzne linki SEO to takie, które pojawiają się na innych portalach i prowadzą do konkretnej strony.

W obrębie takich odnośników można wyróżnić: naturalne, nienaturalne.

Linki naturalne to takie, które umieszczone są przez użytkowników danego serwisu. Internauci bezinteresownie dzielą się interesującymi treściami poprzez umieszczanie odnośników do nich. Natomiast nienaturalne to takie, które jest w stanie umieść sklep seo w celu promocji czy reklamy konkretnych treści.


To, czy dany odnośnik ma znaczenie dla linkbuilding decyduje to, czy przekazuje on Page Rank. Linki dzielą się również na dofollow i nofollow. Jeśli mamy do czynienia z odnośnikiem dofollow to oznacza, że jest on zakotwiczony w strukturze strony. W ten sposób przekazuje on ranking witrynie, do której prowadzi. Takich możliwości nie mają odnośniki nofollow. Takie nie będą przekazywać PR witrynie, która jest pozycjonowana. Natomiast mogą mieć pozytywny wpływ na ilość odwiedzin serwisu internetowego, co również może przekładać się na poprawę pozycji w wynikach organicznych. Dodatkowo Google wprowadziło dodatkowe atrybuty kwalifikowania linków. Obejmuje to odnośniki ugc, które oznaczają te umieszczone w treściach prezentowanych przez użytkowników, choćby w komentarzach. Natomiast atrybut sponsored oznacza, że mamy do czynienia z treściami reklam, czy publikacji sponsorowanych.


Linki Seo


Zmiany w algorytmach Google sprawiają, że w coraz większym stopniu pozycjonowanie skupia się na pozyskiwaniu wartościowych odnośników. Linki Seo dla uzyskania najlepszych efektów muszą znaleźć się na odpowiednich stronach. Takie muszą posiadać wysokie wyniki w Page Rank. Jest to historyczny algorytm wyszukiwarki Google, który obecnie nie jest już oficjalnie opublikowany. Nadal jest jednak wykorzystywany przez roboty indeksujące treści.


Na wysokie pozycje w PR wpływa:

 • liczba Internautów, która odwiedza serwis internetowy,
 • unikalność publikowanych treści,
 • słowa kluczowe znajdujące się na stronie.

Celem link building jest między innymi pozyskiwanie odnośników na stronach z wysokim PR. Takie wartościowe linki pozwalają budować pozycję witryny w wynikach wyszukiwania. Natomiast pozyskanie wartościowych odnośników nie jest łatwym zadaniem.

Jak można pozyskać wartościowe linki?

Załóż konto

Profesjonalne pozycjonowanie opiera się na wiedzy, która pozwala dokonywać odpowiednich wyborów miejsc, gdzie warto umieszczać odnośniki. Z tego powodu zlecenie takich działań profesjonalnym firmom pozwala uzyskać znacznie lepsze rezultaty. W sklep seo można zamówić pakiety usług, które obejmują promowanie strony internetowej na wybrane słowa kluczowe. Wykorzystując anchor można powiązać odnośnik do serwisu z konkretnymi treściami. Natomiast umieszczenie odnośników jest najkorzystniejsze, gdy wykorzysta się najbardziej wartościowe strony internetowe. Dotyczy to takich, które już funkcjonują w Internecie. Innym rozwiązaniem jest stworzenie zaplecza tematycznego, czy dla konkretnej witryny. To część działań określanych nazwą link building.

Stworzenie przynoszące korzyści zaplecza SEO wymaga czasu i zainwestowania większych środków finansowych. Z tego powodu linkbuilding lepiej jest zlecić profesjonalnym firmom. Po pierwsze takie agencje marketingowe posiadają już stworzone strony pod zaplecze. Takie posiadają domeny z historią oraz wartościową treść. W ten sposób umieszczone na nich odnośniki mogą przynieść korzyści znacznie szybciej.

Sklep seo oferuje możliwość kupowania linków na serwisach, które:
 • > posiadają wysokie pozycje w rankingu Page Rank Google,
 • > mają domeny z długą historią,
 • > są wypełnione dużą ilością wartościowej treści,
 • > związane są z konkretną tematyką.

Jeśli linkbuilding ma przynosić znacznie lepsze efekty, ważne jest, aby odnośniki były umieszczane na stronach o tematyce powiązanej z pozycjonowanym serwisem. W ten sposób są znacznie lepiej oceniane przez algorytmy wyszukiwarki. Jednak równie ważna jest wartościowa treść. Gdy strona pod zaplecze jest odwiedzana przez użytkowników, którzy zapoznają się z informacjami znajdującymi się na niej, wówczas jest lepiej oceniana przez roboty indeksujące artykuły.

Gdzie umieszczać linki SEO?

Jeśli samodzielnie zamierza się umieszczać linki SEO, można zdecydować się na różne rozwiązania. Podzielić je można na płatne oraz bezpłatne.


Do bezpłatnych sposobów umieszczania odnośników, można zaliczyć:

 • wykorzystanie komentarzy na blogach,
 • tworzenie komentarzy na moderowanych forach tematycznych,
 • prezentowanie treści na portalach społecznościowych, portalach z ogłoszeniami o pracę.

Wiele takich linków ma charakter nofollow. Z tego powodu nie są w stanie przenosić Page Rank na stronę docelową. Natomiast pozwalają budować pozytywny wizerunek serwisu internetowego, czy zwiększać na nim ruch. Jednak możliwe jest znalezienie również bezpłatnych opcji pozwalających uzyskać linki dofollow.

Płatne umieszczanie linków pozwala wykorzystać:

 • artykuły sponsorowane,
 • blogi tematyczne,
 • strony pod zaplecze.

Mocne linki można pozyskać poprzez sklep seo. Pozwala to wybrać takie, które spełniają oczekiwania właściciela pozycjonowanego serwisu.