Linki SEO

Content Marketing - PressContent

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych wymaga zdobywania linków. Im lepsze się pozyska, tym można uzyskać znacznie lepsze rezultaty budowania pozycji witryny w organicznych wynikach wyszukiwania. Jednak pozyskanie wartościowych odnośników wcale nie jest łatwe. Pod pozycjonowanie linki są wyszukiwane przez profesjonalistów poprzez wykorzystanie zaawansowanych narzędzi analitycznych. Jednak samodzielnie również można uzyskać mocne linki.

Wymaga to zapoznania się z miejscami, które pozwalają na pozyskiwanie linków, w które mogą wpływać na efekty pozycjonowania strony.

W jaki sposób ocenia się moc linków?

Dla poprawienie pozycji strony internetowej w organicznych wynikach wyszukiwania wykorzystuje się odnośniki umieszczane na zewnętrznych stron. Taki proces pozwala uzyskać wymianę Page Rank pomiędzy domenami. Jest to ocena strony ustalana przez algorytmy Google.

Wykorzystując linki pozycjonujące, można wskazać robotom indeksującym treść, że witryna z wysokim Page Rank kolokwialnie mówiąc, poleca inną domenę. W ten sposób mocne linki pozwalają zapewnić lepsze oceny serwisu internetowego. W ten sposób wyszukiwarka będzie lepiej postrzegać taką stronę internetową, co przekładać się będzie na jego pozycję w wynikach wyszukiwania na konkretne hasła.

Wybierając serwisy, które mogą zapewnić mocne linki, warto brać pod uwagę:

 • pozycję w wynikach wyszukiwania,
 • popularność w serwisach społecznościowych,
 • jakie wychodzące linki pod pozycjonowanie się na nim znajdują,
 • tematykę.

Pozycja witryny w wynikach wyszukiwania jest jedną ze wskazówek, że algorytmy Google pozytywnie ją postrzegają. Dobrze oceniane strony to również taki, które są popularne wśród użytkowników. Jest to wskazówka, że to wartościowe serwisy, które są popularne i chętnie wybierane. Duże serwisy to również liczne odnośniki wychodzące. W ten sposób linki pozycjonujące mogą być bardziej wartościowe. Nie bez znaczenia jest dopasowana tematyka witryny, na której umieści się linki pozycjonujące. Najlepszym rozwiązaniem jest, gdy jest ona zbieżna z tym, co znajduje się na promowanej domenie. Warto również brać pod uwagę, że mocne odnośniki to linki dofollow, które zapewniają przekazanie Page Rank strony. Nie zapewniają tego linki nofollow, które nie przekazują rankingu serwisu. Z tego powodu linki pozycjonujące powinny być zakotwiczone w kodzie strony.

Jakie jest znaczenie wartościowych odnośników?

Załóż konto

Dla uzyskania odpowiedniego efektu pozycjonowania strony internetowej bardzo ważne jest, aby uzyskać na wybrane hasła najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania. Najlepiej, gdy są to pierwsze trzy pozycje. Z reguły nie powinny być to miejsca poniżej dziesiątego miejsca. Linki SEO, które są wartościowe, pozwalają uzyskać lepsze pozycje od konkurencji. W ten sposób dla konkretnych słów kluczowych wpisanych przez Internautę w wyszukiwarkę, to pozycjonowana strona będzie miała lepsze miejsca.

Inne metody, aby pozyskać pozycjonowanie linki to:

 • > umieszczanie komentarzy na blogach, które zapewniają linki nofollow,
 • > tworzenie artykułów sponsorowanych,
 • > umieszczanie treści na stronach partnerów biznesowych,
 • > wykorzystanie portali społecznościowych,
 • > tworzenie komentarzy na forach,
 • > wykorzystanie ogłoszeń na portalach poświęconych pracy,
 • > stworzenie zaplecza SEO.

Nie zawsze przynoszące korzyści odnośniki to linki dofollow. Takim przykładem mogą być te, które umieszczane są w komentarzach na blogach. Wprawdzie są to najczęściej linki nofollow, ale pozwalają poprawić pozycję strony w wynikach wyszukiwania. Natomiast umieszczanie komentarzy ma pewne wady. Przede wszystkim mogą one nie zostać przepuszczone przez moderację. Wówczas odnośniki do strony, pomimo że zostały umieszczone w komentarzu, nie pojawią się na stronie. Jest to niewątpliwie strata czasu poświęconego na tworzenie treści. Z tego powodu lepszym rozwiązaniem może być zapłacenie firmom prowadzącym tematyczne domeny, na których można umieścić linki pozycjonujące. To gwarancja, że treść pojawi się na konkretnej stronie, a nawet kilkunastu serwisach. Dodatkowo w ten sposób można mieć pewność, że uzyska się link dofollow.

Jak wykorzystać artykuły sponsorowane przy pozyskiwaniu linków?

Bardzo dużą popularność w działaniach marketingowych zdobywają sponsorowane artykuły. Jednym z powodów jest to, że pozwalają pozyskać wartościowe linki. Natomiast decydując się na stworzenie takiej treści, trzeba brać pod uwagę, że publikacja związana jest ze znacznie większymi wydatkami.


Do opublikowania dobrej jakości artykułu sponsorowanego niezbędne jest:

 • znalezienie odpowiedniego portalu i zapłacenie za umieszczenie treści,
 • stworzenie wartościowej treści,
 • wykorzystanie zasad SEO.

Najczęściej wymaga to zainwestowania kilkuset złotych w pojedynczy artykuł. Linki Seo, które uzyska się w ten sposób, mogą być tego warte. Jest to rozwiązanie, które może sprawdzić się przy dysponowaniu nieco większym budżetem marketingowym. Dodatkowo zyski to możliwość zaprezentowania produktu, usługi w ciekawy sposób.

Dlaczego warto pomyśleć o zapleczu SEO:

Firmy zajmujące się pozycjonowaniem tworzą zaplecze SEO. To zestaw stron, które są zoptymalizowane pod algorytmy wyszukiwarek i wypełnione wartościową treścią. Na nich umieszcza się linki dofollow. Natomiast budowa zaplecza to czasochłonne i kosztowne zadanie, ale w dłuższym okresie jest w stanie przynosić doskonałe rezultaty. Umieszczony na odpowiednio skonstruowanych serwisach link dofollow, będzie w stanie znacznie poprawić pozycję pozycjonowanej witryny.

Gdy chce się stworzyć zaplecze SEO niezbędne jest:

 • > przygotowanie serwisów pod konkretną tematykę,
 • > wybranie odpowiednich domen,
 • > wypełnienie stron wartościową treścią.

Dobrze skonstruowane zaplecze SEO nie tylko zapewnia to, że umieści się na nim mocny link dofollow. Ciekawa treść jest w stanie przyciągać Internautów. W ten sposób można zwiększyć ruch na pozycjonowanej stronie. Dodatkowo zestaw serwisów tematycznych pozwala obniżyć wyniki konkurencyjnych witryn. Znajdujące się na takich stronach treści, mogą również znaleźć się na wysokich pozycjach w organicznych wynikach wyszukiwania. Będą one przyciągały ruch, który w przeciwnym razie trafiłby na serwisy konkurencji.

Jak umieszczać linki SEO na portalach?

Decydując się na pozyskiwanie linków, wykorzystać można duże portale. Obejmuje to fora tematyczne, portale z ogłoszeniami o pracę, czy społecznościowe. Linki Seo umieszczone w ogłoszeniach o pracę pozwalają budować autorytet domeny. Wynika to z doskonałych wyników PR tego typu serwisów. Popularnym rozwiązaniem na pozyskiwanie linków jest wykorzystanie forów tematycznych. Moderowane nadal mają pozytywne wyniki w Google, co pozwala wykorzystać je do skutecznego pozycjonowania.